Amasya Üniversitesi ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan “Kariyer Yolculuğundaki Gençlere Nitelikli Eğitim Desteği Projesi” imza programı Amasya Valiliğinde gerçekleşti.

İmza Törenine; Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Taşova Kaymakamı Ahmet Gökcecik, OKA Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin, Amasya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan V. Burak Bilgin, ilgili kurum ve kuruluş amirleri, basın mensupları ve diğer yetkililer katıldı.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı; “Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu tarafından oluşturulan Kariyer Yolculuğundaki Gençlere Nitelikli Eğitim Desteği Projesi, 18-28 yaş arası işsiz gençlerimizi, kaynak teknolojileri ve kalıpçılık teknolojileri gibi bölgemizde ve ülkemiz genelinde yoğun şekilde aranan branşlarda mesleki kurslarla yetiştirip, gençlerimizin meslek edinmelerini amaçlayan sosyal bir projedir. Proje kapsamında alınacak ekipmanlar, sürdürülebilir olan bu kurslarda sürekli olarak kullanılacağından, ilerleyen dönemde belki yüzlerce belki de binlerce gencimiz, iş sahibi olma yolunda önemli bir destek göreceklerdir” dedi.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı; “Kariyer Yolculuğundaki Gençlere Nitelikli Eğitim Desteği Projesi Başta gençlerimiz olmak üzere, toplumumuzun tüm kesiminden bireylerimizin iş imkanına kavuşacağı önemli bir projedir. Bu kapsamda projeye desteğini esirgemeyen Amasya Valisi Sayın Mustafa Masatlı’ya ve OKA Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin’e teşekkür ediyorum” dedi.

Imza Toreni Valilik 1

Imza Toreni Valilik 2

Imza Toreni Valilik 2 1000X648