İnşaat Teknolojisi Programı

Insaaat

İNŞAAT BÖLÜMÜ

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ PROGRAMI 

Bölümümüz 1991-1992 Eğitim- Öğretim Yılında açılmış ve aynı yılda Öğretime Başlamıştır. 1998-1999 Öğretim Yılında İkinci Öğretim programı açılmış ve öğretime başlamıştır.

Bölümümüz, uluslararası kalite standartlarında eğitilmiş, mimari ve statik projelerin hazırlanmasındaki gerekli bilgi, beceri ve yeteneğe sahip, keşif metraj işlemleri yapan, arazi ve harita ölçüm aletlerini kullanan, şantiye iş programı hazırlayan, mevcut bilgisini özümseyerek doğruluk ve düzen içerisinde bağımsız çalışan, karar veren, iyi iletişim kuran teknik eleman yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Çalışma alanında teknisyen ve mühendis arasında bulunan teknisyenden daha fazla teorik bilgiye mühendisten daha fazla uygulama becerisine ve inşaat konusunda genel bilgilere sahip inşaat teknikeri unvanına sahip teknik eleman yetiştirmektedir.

Tekniker unvanı ile her türlü inşaatta sürveyanlık ve şantiye şefi yardımcılığı yapmaya yetkilidirler. Ayrıca resmi kuruluşlarda, özel mimarlık ve mühendislik büroları ile hazır beton firmalarında ve inşaat laboratuarlarında çalışabilirler.

Mezun öğrenciler,  DGS sınavında başarılı oldukları takdirde örgün eğitimde ilgili lisans programına (İnşaat Mühendisliği, İnşaat Teknoloji Mühendisliğine) dikey geçiş  yapabilirler.